LTE LTES90E-S2-2 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LTE12V6.67A80W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewLTE12V6.67A80W-4PIN-SZXF
  • InPut:100-240Vac 47-63Hz 1.4A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6.67A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :450g
  • Dimension( L x W x H ):147.90 x 59.10 x 32.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LTE12V6.67A80W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LTES90E-S2-2 AC Adapter,
    • Model:
      [LTE LTES90E-S2-2 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LTE LTES90E-S2-2 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LTE12V6.67A80W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LTE LTES90E-S2-2 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LTE12V6.67A80W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LTE LTES90E-S2-2 Power AC Adapter 12V 6.67A 80W LTE12V6.67A80W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.