JEWEL JS-12035-2 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W JEWEL12V3.5A42W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewJEWEL12V3.5A42W-5.5x3.0mm
  • InPut:AC100V-240V~50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.5A
  • Adapter Power: 42W
  • Adapter Plug Size: 5.5x3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :211g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x JEWEL12V3.5A42W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [JEWEL JS-12035-2 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    JEWEL JS-12035-2 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W JEWEL12V3.5A42W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the JEWEL JS-12035-2 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W JEWEL12V3.5A42W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the JEWEL JS-12035-2 Power AC Adapter 12V 3.5A 42W JEWEL12V3.5A42W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.