LIFESIZE LFZ-019 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewKTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz~0.8A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.57A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :155g
  • Dimension( L x W x H ):103.51 x 50.25 x 17.34mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    KSUS0301900157M2 AC Adapter, P1611 AC Adapter,
    • Model:
      [LIFESIZE LFZ-019 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    LIFESIZE LFZ-019 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LIFESIZE LFZ-019 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LIFESIZE LFZ-019 Power AC Adapter 19V 1.57A 30W KTEC19V1.57A30W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.