KTL 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm
Qty.
  • Item Name:NewKTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm
  • InPut:AC100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :343g
  • Dimension( L x W x H ):126.79 x 50.94 x 30.82mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0455A1990 AC Adapter, SU10184-9034 AC Adapter,
    • Model:
      [KTL 0455A1990 Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    KTL 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the KTL 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the KTL 0455A1990 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W KTL19V4.74A90W-6.4x4.4mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.