Logitech PHIHONG PSAC15R-050 5V 3A 15W For T16 Mini Stylus Printer
Qty.
  • Item Number:NewPHIHONG5V3A15W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :100g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    DSA-0151A-05AE AC Adapter, PSAC15R-050 AC Adapter, PSC15R-050 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Phihong
    PHIHONG: CR-400 410, AC-A305, T16,
    VIEWSONIC: SC-T35, SC Z55.
    • Model:
      [Logitech PHIHONG PSAC15R-050 5V ]
    • 8921 Units in Stock
    Logitech PHIHONG PSAC15R-050 5V 3A 15W For T16 Mini Stylus Printer Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Logitech PHIHONG PSAC15R-050 5V 3A 15W For T16 Mini Stylus Printer adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Logitech PHIHONG PSAC15R-050 5V 3A 15W For T16 Mini Stylus Printer AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.