Genuine Phihong Tech Inc PAS60W-150 Switching Power Supply 15V 3.33A
Qty.
  • Item Number:NewPhihong15V3.33A50W-5.5x1.7mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :305g
  • Dimension( L x W x H ):101.82 x 63.31 x 37.78mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine Phihong Tech Inc PAS60W-]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Phihong Tech Inc PAS60W-150 Switching Power Supply 15V 3.33A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Phihong Tech Inc PAS60W-150 Switching Power Supply 15V 3.33A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Phihong Tech Inc PAS60W-150 Switching Power Supply 15V 3.33A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.