Genuine PHIHONG PSW11R-120 AC Adapter 12v 0.84A For Electronic balance
Qty.
  • Item Number:NewPHIHONG12V0.84A10W-5.5x2.5mm-US
  • InPut):100-240V~0.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 0.84A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :100g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    PSW11R-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine PHIHONG PSW11R-120 AC Ad]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine PHIHONG PSW11R-120 AC Adapter 12v 0.84A For Electronic balance Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine PHIHONG PSW11R-120 AC Adapter 12v 0.84A For Electronic balance adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine PHIHONG PSW11R-120 AC Adapter 12v 0.84A For Electronic balance AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.