Original EU Plug PHIHONG PSAA20R-120 Ac Adapter 12V 1.67A 20W Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewPHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-EU
  • InPut):100-240V-50-60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    PSAA20R-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Original EU Plug PHIHONG PSAA20R]
    • 8921 Units in Stock
    Original EU Plug PHIHONG PSAA20R-120 Ac Adapter 12V 1.67A 20W Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Original EU Plug PHIHONG PSAA20R-120 Ac Adapter 12V 1.67A 20W Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Original EU Plug PHIHONG PSAA20R-120 Ac Adapter 12V 1.67A 20W Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.