Genuine UK Plug PHIHONG 12V 1.67A Ac Adapter PSAA20R-120 Power Supply Charger
Qty.
  • Item Number:NewPHIHONG12V1.67A20W-5.5x2.1mm-UK
  • InPut):100-240V-50-60Hz 0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    PSAA20R-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine UK Plug PHIHONG 12V 1.67]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine UK Plug PHIHONG 12V 1.67A Ac Adapter PSAA20R-120 Power Supply Charger Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine UK Plug PHIHONG 12V 1.67A Ac Adapter PSAA20R-120 Power Supply Charger adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine UK Plug PHIHONG 12V 1.67A Ac Adapter PSAA20R-120 Power Supply Charger AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.