HUAWEI FSP060-1AD101C Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI12V5A60W-4pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Weight( Adapter only ) :305g
  • Dimension( L x W x H ):109.68 x 62.26 x 31.97mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HUAWEI12V5A60W-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HUAWEI FSP060-1AD101C Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI FSP060-1AD101C Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI FSP060-1AD101C Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI FSP060-1AD101C Power AC Adapter 12V 5A 60W HUAWEI12V5A60W-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.