HUAWEI B88266 SMART HUB Power AC Adapter 12V 1A 12W HUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US
  • InPut:100-240V~50/60Hz,0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 12W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.0mm
  • Weight( Adapter only ) :110g
  • Dimension( L x W x H ):75.60 x 50.30 x 31.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    HW-120100C6W AC Adapter,
    • Model:
      [HUAWEI B88266 SMART HUB Power AC]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI B88266 SMART HUB Power AC Adapter 12V 1A 12W HUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI B88266 SMART HUB Power AC Adapter 12V 1A 12W HUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI B88266 SMART HUB Power AC Adapter 12V 1A 12W HUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.