Original HUAWEI Power Supply HW-120150E1W 12V 1.5A
Qty.
  • Item Number:NewHUAWEI12V1.5A18W-5.0x2.0mm-EU
  • InPut):100-240V~50/60Hz 0.8A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Adapter Plug Size: 5.0x2.0mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Dimension( L x W x H ):92.3 x 52.6 x 31.2mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    HW-120150E1W AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Original HUAWEI Power Supply HW-]
    • 8921 Units in Stock
    Original HUAWEI Power Supply HW-120150E1W 12V 1.5A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Original HUAWEI Power Supply HW-120150E1W 12V 1.5A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Original HUAWEI Power Supply HW-120150E1W 12V 1.5A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.