Original HUAWEI HW-120100C6W AC Adapter 12.0V 1.0A Switching Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewHUAWEI12V1A12W-5.5x2.0mm-US
  • InPut):100-240V~50/60Hz,0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1A
  • Adapter Power: 12W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.0mm
  • Weight( Adapter only ) :110g
  • Dimension( L x W x H ):75.60 x 50.30 x 31.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    HW-120100C6W AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Huawei
    HUAWEI: B88266 SMART HUB.
    • Model:
      [Original HUAWEI HW-120100C6W AC ]
    • 8921 Units in Stock
    Original HUAWEI HW-120100C6W AC Adapter 12.0V 1.0A Switching Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Original HUAWEI HW-120100C6W AC Adapter 12.0V 1.0A Switching Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Original HUAWEI HW-120100C6W AC Adapter 12.0V 1.0A Switching Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.