HUAWEI ID14131 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU
Qty.
  • Item Name:NewHUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU
  • InPut:100-240V50/60Hz~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 10W
  • Adapter Plug Size: Squaremm
  • Weight( Adapter only ) :125g
  • Dimension( L x W x H ):76.50 x 50.80 x 32.73mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    HW-050200E2W AC Adapter,
    • Model:
      [HUAWEI ID14131 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    HUAWEI ID14131 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HUAWEI ID14131 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HUAWEI ID14131 Power AC Adapter 5V 2A 10W HUAWEI5V2A10W-Special Tip-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.