LI SHIN 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewLISHIN19V7.1A135W-4PIN
  • InPut:100-240V~,50-60Hz 2.2A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.1A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Tip Mote: 4PIN
  • Weight( Adapter only ) :765g
  • Dimension( L x W x H ):169.6 x 65.5 x 39.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Note:Pin 1,2 ; Pin 3,4 -, 100% compatible with 19v /4.74A, 19V/6.32A,19V/7.1A AC Adapter with 4 Tips.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LISHIN19V7.1A135W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    0317A19135 AC Adapter, 0317A19135 AC Adapter, PA-1131-07 AC Adapter,
    • Model:
      [LI SHIN 0317A19135 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    LI SHIN 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LI SHIN 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LI SHIN 0317A19135 Power AC Adapter 19V 7.1A 135W LISHIN19V7.1A135W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.