Genuine EDAC EA11011M-240 AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply with 2 Pins
Qty.
  • Item Number:NewEDAC24V5A120W-2PIN
  • InPut):100-240v~2.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Tip Note: Molex 2 Pins
  • Weight( Adapter only ) :360g
  • Dimension( L x W x H ):136.70 x 58.80 x 34.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    43121101050 AC Adapter, EA11011M-240 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine EDAC EA11011M-240 AC Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine EDAC EA11011M-240 AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply with 2 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine EDAC EA11011M-240 AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply with 2 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine EDAC EA11011M-240 AC Adapter 24v 5A 120W Power Supply with 2 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.