EDAC 24V 5A AC/DC Adapter EDAC24V5A120W-2PIN
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V5A120W-2PIN
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Tip Note: Molex 2 Pins
  • Weight( Adapter only ) :360g
  • Dimension( L x W x H ):136.70 x 58.80 x 34.50mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V5A120W-2PIN Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    43121101050 AC Adapter, EA11011M-240 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 24V 5A AC/DC Adapter EDAC2]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 24V 5A AC/DC Adapter EDAC24V5A120W-2PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 24V 5A AC/DC Adapter EDAC24V5A120W-2PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 24V 5A AC/DC Adapter EDAC24V5A120W-2PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.