MASS POWER NBS30D190160D5 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US
Qty.
  • Item Name:NewMASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US
  • InPut:100-240~0.8A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.6A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Adapter Tip Mote: US Style
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MASS POWER NBS30D190160D5 Power ]
    • 9444 Units in Stock
    MASS POWER NBS30D190160D5 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MASS POWER NBS30D190160D5 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MASS POWER NBS30D190160D5 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.