EDAC 24V 6.25A AC/DC Adapter EDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :660g
  • Dimension( L x W x H ):178.70 x 63.70 x 40.40mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    EA11353D-240 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 24V 6.25A AC/DC Adapter ED]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 24V 6.25A AC/DC Adapter EDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 24V 6.25A AC/DC Adapter EDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 24V 6.25A AC/DC Adapter EDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.