EDAC 24V 7.5A AC/DC Adapter EDAC24V7.5A180W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V7.5A180W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Note:Output: 18-24v 7.5a 180W Max
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V7.5A180W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    ED11603 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 24V 7.5A AC/DC Adapter EDA]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 24V 7.5A AC/DC Adapter EDAC24V7.5A180W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 24V 7.5A AC/DC Adapter EDAC24V7.5A180W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 24V 7.5A AC/DC Adapter EDAC24V7.5A180W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.