EDAC EA11001A120 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W EDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewEDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :430g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [EDAC EA11001A120 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC EA11001A120 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W EDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC EA11001A120 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W EDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC EA11001A120 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W EDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.