MASS POWER RC30-02450100-0000 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1m
Qty.
MASS POWER RC30-02450100-0000 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US
  • Item Name:NewMASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US
  • InPut:100-240~0.8A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.6A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Adapter Tip Mote: US Style
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [MASS POWER RC30-02450100-0000 Po]
    • 9444 Units in Stock
    MASS POWER RC30-02450100-0000 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1m Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the MASS POWER RC30-02450100-0000 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1m adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the MASS POWER RC30-02450100-0000 Power AC Adapter 19V 1.6A 30W MASSPOWER19V1.6A30W-5.5x2.1m AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.