DJI P1C50 Power AC Adapter 13.20V 3.79A 50W DJI13.20V3.79A50W-10PIN
Qty.
  • Item Name:NewDJI13.20V3.79A50W-10PIN
  • InPut:100~240V (50-60Hz)
  • Adapter Output Voltage: 13.20V
  • Adapter Output Current: 3.79A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Mote: 10pin
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:10 Pin
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DJI13.20V3.79A50W-10PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    P1C50 AC Adapter,
    • Model:
      [DJI P1C50 Power AC Adapter 13.20]
    • 9444 Units in Stock
    DJI P1C50 Power AC Adapter 13.20V 3.79A 50W DJI13.20V3.79A50W-10PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DJI P1C50 Power AC Adapter 13.20V 3.79A 50W DJI13.20V3.79A50W-10PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DJI P1C50 Power AC Adapter 13.20V 3.79A 50W DJI13.20V3.79A50W-10PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.