DJI MAVIC PRO PLATINUM Power AC Adapter 13.05V 3.83A 50W DJI13.05V3.83A50W-6PIN
Qty.
  • Item Name:NewDJI13.05V3.83A50W-6PIN
  • InPut:100-240v 1.4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 13.05V
  • Adapter Output Current: 3.83A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Mote: 6pin
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out put 13.05v 3.83A, 5v 2A USB
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DJI13.05V3.83A50W-6PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    F1C50 AC Adapter,
    • Model:
      [DJI MAVIC PRO PLATINUM Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    DJI MAVIC PRO PLATINUM Power AC Adapter 13.05V 3.83A 50W DJI13.05V3.83A50W-6PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DJI MAVIC PRO PLATINUM Power AC Adapter 13.05V 3.83A 50W DJI13.05V3.83A50W-6PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DJI MAVIC PRO PLATINUM Power AC Adapter 13.05V 3.83A 50W DJI13.05V3.83A50W-6PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.