Genuine EDAC EA12501B-1200 AC Adapter 12.0V 15.0A 180W Power Supply with 4 Pins
Qty.
  • Item Number:NewEDAC12V15A180W-4Pin-SZXF
  • InPut):100-240v~ 50-60Hz 3.5-2.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 15A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :970g
  • Dimension( L x W x H ):182.60 x 84.10 x 47.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    EA12501B-1200 AC Adapter, EA12501BT0 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine EDAC EA12501B-1200 AC Ad]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine EDAC EA12501B-1200 AC Adapter 12.0V 15.0A 180W Power Supply with 4 Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine EDAC EA12501B-1200 AC Adapter 12.0V 15.0A 180W Power Supply with 4 Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine EDAC EA12501B-1200 AC Adapter 12.0V 15.0A 180W Power Supply with 4 Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.