Genuine white Edac EA11001A-120 AC Adapter 12v 7.5A 90W Round with 4 Pins Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewEDAC12V7.5A90W-4PIN-SZXF-W
  • InPut):100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :430g
  • Dimension( L x W x H ):136.80 x 59.20 x 34.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    EA11001A-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine white Edac EA11001A-120 ]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine white Edac EA11001A-120 AC Adapter 12v 7.5A 90W Round with 4 Pins Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine white Edac EA11001A-120 AC Adapter 12v 7.5A 90W Round with 4 Pins Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine white Edac EA11001A-120 AC Adapter 12v 7.5A 90W Round with 4 Pins Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.