Genuine White FLYPOWER PS65B180Y3000S Switch Adapter 18v 3.0A 54W
Qty.
  • Item Number:NewFLYPOWER18V3.0A54W-5.5x2.5mm-W
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 18V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 54W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    PS65B180Y3000S AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine White FLYPOWER PS65B180Y]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine White FLYPOWER PS65B180Y3000S Switch Adapter 18v 3.0A 54W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine White FLYPOWER PS65B180Y3000S Switch Adapter 18v 3.0A 54W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine White FLYPOWER PS65B180Y3000S Switch Adapter 18v 3.0A 54W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.