Genuie FSP FSP090-AHAT2 Ac Adapter 12V 7.5A 90W Switching Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V7.5A90W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    9NA09006900 AC Adapter, FSP090-AHAT2 AC Adapter, FSP090AHAT2 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuie FSP FSP090-AHAT2 Ac Adapt]
    • 8921 Units in Stock
    Genuie FSP FSP090-AHAT2 Ac Adapter 12V 7.5A 90W Switching Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuie FSP FSP090-AHAT2 Ac Adapter 12V 7.5A 90W Switching Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuie FSP FSP090-AHAT2 Ac Adapter 12V 7.5A 90W Switching Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.