FSP180-AXAN1 AC Adapter FSP 24V 7.5A 180W 4Pin Power supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP24V7.5A180W-4PIN-SZXF
  • InPut):100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Note: 4Pin
  • Weight( Adapter only ) :850g
  • Dimension( L x W x H ):170.10 x 85.10 x 41.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Solidoodle
    SOLIDOODLE: SOLIDOODLE 3D PRINTER,
    TARGA: LT3010 CIRCULAR TFT LCD TV.
    • Model:
      [FSP180-AXAN1 AC Adapter FSP 24V ]
    • 8921 Units in Stock
    FSP180-AXAN1 AC Adapter FSP 24V 7.5A 180W 4Pin Power supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP180-AXAN1 AC Adapter FSP 24V 7.5A 180W 4Pin Power supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP180-AXAN1 AC Adapter FSP 24V 7.5A 180W 4Pin Power supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.