Fenuine FSP FSP050-DIBAN2 AC Adapter 12V 4.16A FSP050-1AD121C 50W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V4.16A50W-5.5x2.5mm-c8
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :305g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Hisense
    HISENSE: LCD19W57DCA.
    • Model:
      [Fenuine FSP FSP050-DIBAN2 AC Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Fenuine FSP FSP050-DIBAN2 AC Adapter 12V 4.16A FSP050-1AD121C 50W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Fenuine FSP FSP050-DIBAN2 AC Adapter 12V 4.16A FSP050-1AD121C 50W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Fenuine FSP FSP050-DIBAN2 AC Adapter 12V 4.16A FSP050-1AD121C 50W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.