FSP FSP050-DGAA5 48V 1.04A 50W POE NVR Ac Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm
  • InPut):100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.04A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Dimension( L x W x H ):109.48 x 50 x 31.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP050-DGAA5 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Flir
    FLIR: DNR104PO,
    LOREX: DNR204P1,
    Q-SEE: Q-SEE 48 VDC POE INJECTOR, QC804.
    The power ac adapter may be used on the following models ( Customer offered ):
    None, Nvr
    • Model:
      [FSP FSP050-DGAA5 48V 1.04A 50W ]
    • 8921 Units in Stock
    FSP FSP050-DGAA5 48V 1.04A 50W POE NVR Ac Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP050-DGAA5 48V 1.04A 50W POE NVR Ac Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP050-DGAA5 48V 1.04A 50W POE NVR Ac Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.