FSP FSP036-RHAN2 AC Adapter 12V 3A 36W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V3A36W-5.5x2.5mm-B
  • InPut):100-240~1.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:FSP 12.0v 3.0A 5.5*2.5mm Tip
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP036-RHAN2 AC Adapter, FSP036RHAN AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [FSP FSP036-RHAN2 AC Adapter 12V ]
    • 8921 Units in Stock
    FSP FSP036-RHAN2 AC Adapter 12V 3A 36W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP036-RHAN2 AC Adapter 12V 3A 36W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP036-RHAN2 AC Adapter 12V 3A 36W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.