Genuine FSP FSP040-DGAA1 Switching Power Adapter 12v 3.33A With Metal shield Tip
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V3.33A40W-5.5x2.5mm-Metal
  • InPut):100-240V 1.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.33A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Adapter Tip Note: With Metal Shield
  • Weight( Adapter only ) :230g
  • Dimension( L x W x H ):109.70 x 49.80 x 31.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    1519N15091 AC Adapter, FSP040-DGAA1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP040-DGAA1 Switchi]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP040-DGAA1 Switching Power Adapter 12v 3.33A With Metal shield Tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP040-DGAA1 Switching Power Adapter 12v 3.33A With Metal shield Tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP040-DGAA1 Switching Power Adapter 12v 3.33A With Metal shield Tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.