Genuine FSP FSP150-ABBN3 Switching Power Adapter 19v 7.89A big Tip with 1 Pin Thin
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm
  • InPut):100-240v~2.0A 50-60Gz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.89A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 piin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Dimension( L x W x H ):152.20 x 76.10 x 25.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Thin FSP150-ABBN3 Ac Adapter
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP150-ABBN3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP150-ABBN3 Switchi]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP150-ABBN3 Switching Power Adapter 19v 7.89A big Tip with 1 Pin Thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP150-ABBN3 Switching Power Adapter 19v 7.89A big Tip with 1 Pin Thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP150-ABBN3 Switching Power Adapter 19v 7.89A big Tip with 1 Pin Thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.