Genuine FSP FSP150-AHAN1 ac adapter 12v 12.5A 150W with 5.5x2.5mm tip
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 12.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :700g
  • Dimension( L x W x H ):172.24 x 72.28 x 41.38mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Need offer your original ac adapter picture to us.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP150-AHAN1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP150-AHAN1 ac adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP150-AHAN1 ac adapter 12v 12.5A 150W with 5.5x2.5mm tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP150-AHAN1 ac adapter 12v 12.5A 150W with 5.5x2.5mm tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP150-AHAN1 ac adapter 12v 12.5A 150W with 5.5x2.5mm tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.