EDAC 24V 3A AC/DC Adapter EDAC24V3.0A72W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V3.0A72W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V3.0A72W-4PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    150600200 AC Adapter, 33120721017 C3 AC Adapter, EA10723B-240 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 24V 3A AC/DC Adapter EDAC2]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 24V 3A AC/DC Adapter EDAC24V3.0A72W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 24V 3A AC/DC Adapter EDAC24V3.0A72W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 24V 3A AC/DC Adapter EDAC24V3.0A72W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.