DELTA 19.5V 16.9A AC/DC Adapter DELTA19.5V16.9A-ROG
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V16.9A-ROG
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 16.9A
  • Adapter Power: 330W
  • Adapter Tip Note: Dedicated red square port
  • Weight( Adapter only ) :1290g
  • Note:Function tested, works fine.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V16.9A-ROG Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA 19.5V 16.9A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 19.5V 16.9A AC/DC Adapter DELTA19.5V16.9A-ROG Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 19.5V 16.9A AC/DC Adapter DELTA19.5V16.9A-ROG adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 19.5V 16.9A AC/DC Adapter DELTA19.5V16.9A-ROG AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.