APD 12V 3A AC/DC Adapter EE12V3A36W-5.5x2.5mm-UK
Qty.
  • Item Name:NewEE12V3A36W-5.5x2.5mm-UK
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EE12V3A36W-5.5x2.5mm-UK Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WA-36N12FK AC Adapter,
    • Model:
      [APD 12V 3A AC/DC Adapter EE12V3]
    • 9444 Units in Stock
    APD 12V 3A AC/DC Adapter EE12V3A36W-5.5x2.5mm-UK Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 12V 3A AC/DC Adapter EE12V3A36W-5.5x2.5mm-UK adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 12V 3A AC/DC Adapter EE12V3A36W-5.5x2.5mm-UK AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.