APD 12V 4A AC/DC Adapter APD12V4A48W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewAPD12V4A48W-5.5x2.1mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Dimension( L x W x H ):110.70 x 48.80 x 31.50mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD12V4A48W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DA-48T12 AC Adapter,
    • Model:
      [APD 12V 4A AC/DC Adapter APD12V]
    • 9444 Units in Stock
    APD 12V 4A AC/DC Adapter APD12V4A48W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 12V 4A AC/DC Adapter APD12V4A48W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 12V 4A AC/DC Adapter APD12V4A48W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.