APD 12V 1.5A AC/DC Adapter APD12V1.5A18W-US
Qty.
  • Item Name:NewAPD12V1.5A18W-US
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 18W
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Dimension( L x W x H ):75.60 x 49.74 x 35.84mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD12V1.5A18W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WA-18H12 AC Adapter,
    • Model:
      [APD 12V 1.5A AC/DC Adapter APD1]
    • 9444 Units in Stock
    APD 12V 1.5A AC/DC Adapter APD12V1.5A18W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 12V 1.5A AC/DC Adapter APD12V1.5A18W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 12V 1.5A AC/DC Adapter APD12V1.5A18W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.