APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-MIC
Qty.
  • Item Name:NewAPD5V3A15W-MIC
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Tip Note: Micro usb
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Note:With AU/UK/EU/US Plug
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD5V3A15W-MIC Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A]
    • 9444 Units in Stock
    APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-MIC Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-MIC adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-MIC AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.