APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B
Qty.
  • Item Name:NewAPD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Note:With Au, UK, US,EU Plug
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B Laptop AC Adapter
    • Model:
      [APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A]
    • 9444 Units in Stock
    APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 5V 3A AC/DC Adapter APD5V3A15W-5.5x2.5mm-type-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.