APD 24V 6.25A AC/DC Adapter APD24V6.25A150W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewAPD24V6.25A150W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Adapter Tip Note: UP Pin: Positive, Ground Pin: Negative
  • Weight( Adapter only ) :690g
  • Dimension( L x W x H ):170.63 x 85.70 x 40.55mm
  • Note:Please Confirm the tip note before purchase.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD24V6.25A150W-4PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [APD 24V 6.25A AC/DC Adapter APD]
    • 9444 Units in Stock
    APD 24V 6.25A AC/DC Adapter APD24V6.25A150W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD 24V 6.25A AC/DC Adapter APD24V6.25A150W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD 24V 6.25A AC/DC Adapter APD24V6.25A150W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.