CANON PIXMA MH3-2053-000 Power AC Adapter 15V 2A 30W CANON15V2A30W-6.5x4.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCANON15V2A30W-6.5x4.5mm
  • InPut:100-120V 60Hz 0.7A
  • Adapter Output Voltage: 15V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 6.5x4.5mm
  • Weight( Adapter only ) :221g
  • Dimension( L x W x H ):118.10 x 27.80 x 25.10mm
  • Package:
    1 x CANON15V2A30W-6.5x4.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    MH3-2053 AC Adapter,
    • Model:
      [CANON PIXMA MH3-2053-000 Power A]
    • 9444 Units in Stock
    CANON PIXMA MH3-2053-000 Power AC Adapter 15V 2A 30W CANON15V2A30W-6.5x4.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CANON PIXMA MH3-2053-000 Power AC Adapter 15V 2A 30W CANON15V2A30W-6.5x4.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CANON PIXMA MH3-2053-000 Power AC Adapter 15V 2A 30W CANON15V2A30W-6.5x4.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.