CISCO PE-1025-5BA1 Power AC Adapter 5V 5A 25W CISCO5V5A25W-5.5x2.5mm-PE1025
Qty.
  • Item Name:NewCISCO5V5A25W-5.5x2.5mm-PE1025
  • InPut:100-240V~50/60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Dimension( L x W x H ):120.10 x 58.70 x 31.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Aperance New Grade Is About 99%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO5V5A25W-5.5x2.5mm-PE1025 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [CISCO PE-1025-5BA1 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO PE-1025-5BA1 Power AC Adapter 5V 5A 25W CISCO5V5A25W-5.5x2.5mm-PE1025 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO PE-1025-5BA1 Power AC Adapter 5V 5A 25W CISCO5V5A25W-5.5x2.5mm-PE1025 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO PE-1025-5BA1 Power AC Adapter 5V 5A 25W CISCO5V5A25W-5.5x2.5mm-PE1025 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.