CHICONY A17-180P4B Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 9A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 4.5 x 2.8mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A17-180P4B Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A17-180P4B Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A17-180P4B Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A17-180P4B Power AC Adapter 20V 9A 180W CHICONY20V9A180W-4.5x2.8mm-Small AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.