CHICONY A17-180P4A Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-sma
Qty.
CHICONY A17-180P4A Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-small
  • Item Name:NewCHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-small
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 9.23A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Adapter Tip Mote: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :490g
  • Dimension( L x W x H ):144.8 x 75.2 x 23.0mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-small Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A17-180P4A Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A17-180P4A Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-sma Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A17-180P4A Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-sma adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A17-180P4A Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-sma AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.