LITEON 19V 7.11A AC/DC Adapter LITEON19V7.11A135W-5.5x2.5mm-thin
Qty.
  • Item Name:NewLITEON19V7.11A135W-5.5x2.5mm-thin
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.11A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :300g
  • Dimension( L x W x H ):137.60 x 66.10 x 22.10mm
  • Note:Apperance New Grade > 95%. Function is good.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LITEON19V7.11A135W-5.5x2.5mm-thin Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [LITEON 19V 7.11A AC/DC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    LITEON 19V 7.11A AC/DC Adapter LITEON19V7.11A135W-5.5x2.5mm-thin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LITEON 19V 7.11A AC/DC Adapter LITEON19V7.11A135W-5.5x2.5mm-thin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LITEON 19V 7.11A AC/DC Adapter LITEON19V7.11A135W-5.5x2.5mm-thin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.