CHICONY A230A037P Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-Rectangle3
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V11.5A230W-Rectangle3
  • InPut:AC100-240V 3.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 11.5A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Tip Mote: Special Rectangle3
  • Weight( Adapter only ) :730g
  • Package:
    1 x CHICONY20V11.5A230W-Rectangle3 Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A230A037P Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A230A037P Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-Rectangle3 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A230A037P Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-Rectangle3 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A230A037P Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-Rectangle3 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.