*Brand NEW*High Quality APD 12V 3A Power Adapter WA-36N12R UK Version Power Supply
Qty.
Premium APD power adapter, model WA-36N12R, delivering 12V 3A stable power. Designed with UK standard 3-pin plug for convenient use in UK, Hong Kong and other UK-standard regions. High-efficiency construction and robust safety features protect your device from power surges. Fully compatible with 12V 3A equipment, ideal for home, office and small device use.
Specifications:
Brand: APD
Model: WA-36N12R
Output: 12V 3A
Type: UK Plug Power Adapter
Connecter Size:5.5*2.5mm
Condition: Brand New
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*High Quality APD 12V]
  • 2131 Units in Stock
*Brand NEW*High Quality APD 12V 3A Power Adapter WA-36N12R UK Version Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*High Quality APD 12V 3A Power Adapter WA-36N12R UK Version Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*High Quality APD 12V 3A Power Adapter WA-36N12R UK Version Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.